Alleen de jeugd hield de eer hoog. Zaterdag 25 januari speelden de Turfjes bij Amsterdam, de Benji’s in Purmerend, zonder enige verliespartij. En de Mini’s deden het uitstekend in de thuiswedstrijdjes. De Cubs speelden in Driebergen tegen The Pink Panthers een puike pot, winst met 28-53. De Junioren speelden thuis tegen het Cluster Mokum en ondanks goed spel moesten ze toch hun meerdere erkennen tegen de Amsterdammers 10-52. De Colts speelden bij Clusterpartner Castricum tegen DIOK en verloren met 10-65
Zondag speelden De Foeste Moiden bij Clusterpartner West Friesland in Hoorn tegen The Purple Lions en delfden het onderspit met 20-25. Heren 1 uit in de derby bij Castricum 2, tot halftime 12-12, leek er nog iets in te zitten, maar de 2e helft zakten ze volledig door het ijs.
Castricum zondag 26 januari 2025
Alkmaarse Rugby Club in 2e helft ten onder tegen Castricum.
Tot aan de rust ging de Alkmaarse Rugby Club gelijk op in en tegen Castricum maar na een ruststand van 12-12 zakte Alkmaar in de 2e helft volledig door het ijs en verloor uiteindelijk met 50-12.
Alkmaar kwam al snel op voorsprong toen full-back Aiden Hartley de bal veroverde in het eigen verdedigings gebied en met een gigantische sprint dwars door de verdediging van Castricum slalomde en een try tussen de palen scoorde. De makkelijke conversie werd zonder moeite door aanvoerder David Dekker tussen de palen geschoten en Alkmaar ging met 0-7 aan de leiding. Even later ging hij in de fout toen hij onnodig de bal verloor waar Robin Lagrand van Castricum dankbaar gebruik van maakte door een try in de hoek van het veld te scoren. De conversie werd gemist waarna er 5-7 op het scorebord stond. Tegen het einde van de 1e helft kwam Castricum op voorsprong toen Wout Zuurbier na een gewonnen scrum een geconverteerde try scoorde.
Op slag van rust kon Alkmaar weer langszij komen toen center Bram Karels na een serie goede aanvallen wist door te breken en met zijn ongeconverteerde try de ruststand bracht op 12-12.
In het begin van de 2e helft leek winger Mark Dekker nog een try te scoren maar scheidsrechter Annabell Hansmeier uit Velserbroek had een voorwaarts pass geconstateerd en keurde de try af. Dit was meteen het laatste wapenfeit van de Alkmaarders. Een paar minuten later vond Rick van Schagen een gaatje in de verdediging van Alkmaar en met zijn geconverteerde try liet hij 19-12 noteren.
En nu ging het snel. Regelmatig wist Castricum door te breken zonder dat Alkmaar hier iets tegen kon doen en uiteindelijk scoorden zij nog 5 try’s waardoor de eindstand van 50-12 op het scorebord stond.
Arie van Ringelesteyn
Alkmaarse Rugby U.F.C.